Dubové přemostění

Dřevěné mosty jsou dokonalým doplňkem architektury zahrady a často nezbytným prvkem. Uspořádání jezírka, lávky přes potok nebo vybavení hřiště je bezpochyby bez zahradního mostu přizpůsobeného na požadovaný tvar. Dubové přemostění kombinuje praktické a estetické hodnoty. Je vyrobeno z dubu, má užitnou hodnotu a skvěle funguje při rozdělení jednotlivých zón v zahradě. 

Dubové přemostění na míru

Dubové přemostění si můžete vyrobit sami, koupit hotové řešení nebo si objednat podle svého přání výrobu na míru. Ideální místo pro dubové přemostění lze považovat za břeh rybníka, potok, bažiny a jezera, k dispozici na vaší letní chalupě. Kromě toho, pokud je rybník umístěn ve střední části, stane se most důležitým nástrojem pro komunikační přechod z jedné části zahrady do druhé. 

V současné době krajinní návrháři aktivně vyvíjejí nová, originální řešení s přítomností tohoto prvku, což není zcela normální. Protože stavba mostu musí mít dobré důvody, jsou speciálně vytvořeny všechny druhy vodních překážek, nejen pro malé umělé rybníky. Často je dubové přemostění stavěno pro průchod roklemi nebo suchými toky. 

Materiál na dubové přemostění

Nejsnadněji zpracovatelným, levným a estetickým materiálem pro stavbu přemostění je dřevo. Kromě zmíněných výhod je:

  • je šetrné k životnímu prostředí
  • jeho doba provozu je poměrně velká, je zpracovávána pomocí vysoce kvalitních antiseptik
  • konstrukce a demontáž dřevěných konstrukcí není nijak zvlášť obtížná.

Zahradní dubové přemostění je lehké, univerzální, skvěle funguje v jakémkoli krajinném stylu. Negativní momenty v této struktuře je velmi obtížné najít, proto je při výběru materiálu pro stavbu mostu nejčastěji preferováno dřevo a především pak dubové dřevo. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník