Dubové konstrukce pro altány

Konstrukce zahradního altánu není tak obtížná, jak si myslíme. Nejlepší je naplánovat jeho výstavbu před uspořádáním zahrady, pak budeme mít jasno, kam vést cesty, zasít trávu a rostlinné rostliny. Dubové konstrukce pro altány si můžete objednat na míru své zahradě. 

Každý altán, i ten z obchodu, musí stát stabilně a odolávat tlaku větru. Je proto nutné vytvořit betonový základ a upevnit na něj konstrukci ocelovými kotvami. U zahradních pavilonů postačují bodové základy, na nichž jsou postaveny sloupky nosné konstrukce. Na určených místech jsou jámy hloubeny 60 – 80 cm a nejméně trojnásobkem šířky sloupu. Jejich dno je pokryto troskami a nalije se betonem. Než hmota zhoustne, potopíme ocelové kotvy, na které později připevníme tyče. Chcete-li si ušetřit práci, můžete si nechat vyrobit dubové konstrukce pro altány.

 Dubové dřevo je velmi oblíbené jako konstrukční dřevo na stavby. Dřevěné altány mají lehkou konstrukci, a proto nemůže střešní krytina příliš vážit. Střecha s šindelem nebo osikovými hoblinami vypadá zajímavě – desky, překrývající se jako dlaždice, jsou přibity hřebíky pro bednění střechy. Došková střecha se stává stále populárnější a izoluje ji proti vytápění. Dubové konstrukce pro altány jsou odolné vůči povětrnostním vlivům. Ošetřené dřevo navíc odolává dřevokazným houbám a nejrůznějším škůdcům, nevadí mu vystavení dešti, větru nebo sněhu. 

Chcete-li, aby byly dubové konstrukce pro altány obepnuty popínavým rostlinami, je i v tomto případě dřevo ošetřit. Nejlepší je impregnovat dřevo hluboko pronikavými přípravky na bázi lněného oleje nebo pryskyřic nebo na vodní bázi. Aby rostliny mohly snadno ulpívat, povrch by měl být drsný, proto se vyhněte natírání této dubové konstrukce pro altány. Prvky, které se nacházejí v zemi, jsou pokryty živičnou hmotou. Jejich povrch můžete také ohřát teplovzdušnou pistolí nebo ohněm. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník