Dubová kaberna

Rybník – je sladkovodní nádrž s relativně velkou pobřežní zónou – liforální a malé nebo žádné rozvinuté otevřené vodní zóny – pelagiální a hlubinné – profundální. Hloubka vody v rybníku zřídka přesahuje 2 metry, proto nelze pozorovat jasné rozdělení jednotlivých zón. Součástí rybníka jsou požerák, hráz, výpusť nebo dubová kaberna.

Kaberna neboli očapí je jednoduché zařízení, které připomíná plot a slouží k zabránění úniku ryb z rybníku nebo sádek a nahrazuje čap. Tato česlová stěna je umístěna u výpusti rybníků. V případě, že je rybník napájen říčkou či potokem, kaberna by měla být umístěna i na jeho vstupu, aby ryby neunikaly proti proudu. 

Dubová kaberna

Kaberna se vyrábí z kvalitních materiálů. Dubová kaberna odolá vodě po mnoho let. Vyrábíme kaberny přesně na míru vašim potřebám. 

Klíčovým prvkem je velikost mezer mezi jednotlivými tyčemi. Velikost mezer závisí na druhu ryb, které jsou v chovném zařízení umístěny. Mezera musí být tak velká, aby z ní neunikly ryby a zároveň dostatečně rychle odtékala voda. V minulosti byly pouze dřevěné, dnes se používají více železné. Myslíme si však, že voda a dubové dřevo k sobě neodmyslitelně patří, proto v naší nabídce najdete i dubové kaberny. 

Dubové dřevo je velmi kvalitní a dub patří mezi nejvýznamnější stromy vůbec. Díky své tvrdosti je již po celá staletí používáno na trámy, podlahy, nábytek, ale i pro nejrůznější vodohospodářské stavby. V Evropě se duby pěstují již od 17. století. My na dubové kaberny a další produkty používáme výhradně stromy pocházející z tuzemských, případně slovenských lesů. Máte tak jistotu, že obdržíte kvalitní výrobek či materiál, který poslouží po mnoho let. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník