Vzduchosuché dubové řezivo vlhkost 18 – 40%

Dřevo má vysoký podíl vody v dřevní hmotě a při vysychání v něm probíhá řada tvarových změn. Proto je potřeba dřevo nejprve vysušit, než jej začnete používat k nejrůznějším účelům. Vzduchosuché dubové řezivo vlhkost 18-40% je řezivo s vlhkostí, která vznikla přirozenou cestou sušením na volné ploše. 

Optimální vlhkost dřeva pro různé typy použití

  • Dřevo pro výrobu nábytku, kuchyňských linek, podlah, ložnic a podobně: 10 %. 
  • Materiál na venkovní okna a dveře: 13 %. 
  • Zahradní nábytek, palety, přepravní schrány: 16 %. 
  • Na pergoly, plotové dílce, dětské prolézačky, mostní dílce nebo sendvičové panely se používá vzduchosuché dubové řezivo vlhkost 18% – 40%

Vzduchosuché dubové dřevo nabízí výborný kompromis mezi cenou, kvalitou a prací s tímto materiálem. Použít jej můžete také na ploty, obklady, rámové konstrukce a sendvičové stavby. 

Sušení řeziva

Vlhkost dřeva se musí přizpůsobit jeho budoucímu použití. Vlhkost dřeva na výrobu nábytku se liší od vlhkosti dřeva na venkovní pergolu. Sušením se obecně dřevo přibližuje co nejvíce podmínkám, ve kterých bude umístěno.

Sušení vzduchosuchého dubového řeziva musí probíhat tak, aby se minimalizovala možnost poškození materiálu, zároveň, aby bylo sušení co nejvíce efektivní. Vzduchosuché dubové řezivo se používá mimo jiné u dřevostaveb. Toto dřevo se suší po dobu půl roku až dvou let, tak aby bylo dosaženo optimální vlhkosti. Často je toto dřevo výhodné kvůli kompromisu ceny a energetických nákladů spojených s úpravou dřeva. 

Vzduchosuché dubové dřevo nabízí výborný kompromis mezi cenou, kvalitou a prací s tímto materiálem. Použít jej můžete také na ploty, obklady, rámové konstrukce a sendvičové stavby. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník