Dubové terasy

Dřevěné terasy vynikají poměrně snadnou realizací. Důležitý je však výběr vhodného druhu dřeva a pečlivé sestavení. Za tímto účelem získáme odolnou, efektivní terasu, po které můžete chodit naboso i v chladnějších dnech. Oblíbené jsou dubové terasy, které nabídnou mnohem delší životnost oproti smrku a borovici. 

Dubové terasy a jejich výhody

 Protože jsou dubové terasy umístěny venku a budou vystaveni slunečnímu záření, vlhkosti, sněhu, proměnlivým teplotám, je vhodné je chránit, například je ošetřete olejem (bez tohoto ošetření v průběhu času budou šedivé). Výhodou dubové terasy je nejen její dokonalý vzhled, ale také její odolnost vůči povětrnostním vlivům. Dřevo je na dotek velmi teplé a příjemné, můžete tak po ní chodit  i v létě bez bot. 

Montáž dubové terasy 

Instalace dřevěné dubové terasy je možná na drcený kámen. Nejprve musíte umístit nastavitelné držáky každých 50 cm, díky čemuž si povrch terasy udržuje správný pád a výšku přizpůsobenou výšce dveří vedoucích na terasu. Konzoly nejblíže k domu by měly být umístěny tak, aby jejich horní okraj nebyl dále než 4-5 cm od zdi. Poté k nim připojte trámy ve vzdálenosti 50 cm – vždy rovnoběžně s budovou. Každý z nich by měl být přišroubován ze dvou stran. Desky se pokládají na nosníky, upevňují se šrouby, deskami nebo lepidlem. Metoda by měla být přizpůsobena umístění dubové terasy vzhledem ke světu. Bez ohledu na zvolenou metodu musí být mezi deskami ponechána mezera 5-10 mm, aby dřevo mohlo fungovat. 

 Čím déle dešťová voda zůstane na prknech a zůstane vlhká, tím lépe pro stav dřeva. Proto by měly být prkna položena s poklesem nepřesahujícím 2 procenta. Největší hrozbou pro dřevěnou podlahu je prudké sluneční světlo. V sušeném dřevu dochází ke kroucení vláken, což vede k deformaci prvků.

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník