Dubové příčníky

Dubové příčníky na plot či stavbu mostu vyrábíme také na míru. Plotové příčníky neboli nosníky či rygle mohou mít kulatý tvar nebo být hranaté s ozdobným zakončením. Na tyto nosníky se montují plotové plaňky, čímž vznikne plotové pole. 

Dubové plotové příčníky

Plotové dubové příčníky tvoří tedy nosnou konstrukci plotu. Jedná se o vodorovné trámky, které vám vyrobíme v jakémkoliv provedení. Vybrat si můžete dubové příčníky v bezbarvém či barevném provedení, které vyrábíme z kvalitního dubového dřeva.  Jejich tloušťka je 30 – 40 mm, šířka je dle druhu materiálu 50 – 70 mm. 

Ideálním výběrem pro stavbu plotových polí jsou dubové příčníky. Dubové dřevo odolává povětrnostním vlivům, stačí jej správně ošetřit. Hotový plot má pak velmi exkluzivní vzhled a dřevo perfektně zapadá do celkového rázu krajiny. 

Dubové příčníky jsou ideálním řešením pro každou zahradu. Vyrobíme vám potřebný počet na míru v požadovaných rozměrech. Vybudovat si tak můžete plot podle svých požadavků. Do výšky 1 m stačí vždy 2 dubové příčníky, při výšce plotu nad 1,2 m použijte 3 ks těchto nosníků.

Dřevěné ploty lze postavit i svépomocí

Než se do stavby plotu pustíte, nezapomeňte, že je potřeba jednotlivé díly nechat aklimatizovat. Aby vám plot sloužil po dlouhou dobu, je potřeba provést správně jeho montáž. Montáž plotu a jednotlivých částí provádějte pouze při teplotách nad 5 stupňů Celsia. 

Stavba plotu svépomocí není nijak náročná. Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného materiálu a dodáme jednotlivé dílce. Při stavbě plotu je potřeba disponovat širokou škálou nářadí. Náklady na pořízení se liší. U stavby plotu svépomocí počítejte s nutnou asistencí další osoby či osob. Pro všechny dřevěné ploty patří, že je důležité zamezit přímému kontaktu dřeva se zemí. 

Nabídka na míru

Rádi vám poradíme a vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte nám poslat poptávku.

zaslat poptávku

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník