Dubové příčníky

Dubové příčníky na plot či stavbu mostu vyrábíme také na míru. Plotové příčníky neboli nosníky či rygle mohou mít kulatý tvar nebo být hranaté s ozdobným zakončením. Na tyto nosníky se montují plotové plaňky, čímž vznikne plotové pole. 

Dubové plotové příčníky

Plotové dubové příčníky tvoří tedy nosnou konstrukci plotu. Jedná se o vodorovné trámky, které vám vyrobíme v jakémkoliv provedení. Vybrat si můžete dubové příčníky v bezbarvém či barevném provedení, které vyrábíme z kvalitního dubového dřeva.  Jejich tloušťka je 30 – 40 mm, šířka je dle druhu materiálu 50 – 70 mm. 

Ideálním výběrem pro stavbu plotových polí jsou dubové příčníky. Dubové dřevo odolává povětrnostním vlivům, stačí jej správně ošetřit. Hotový plot má pak velmi exkluzivní vzhled a dřevo perfektně zapadá do celkového rázu krajiny. 

Dubové příčníky jsou ideálním řešením pro každou zahradu. Vyrobíme vám potřebný počet na míru v požadovaných rozměrech. Vybudovat si tak můžete plot podle svých požadavků. Do výšky 1 m stačí vždy 2 dubové příčníky, při výšce plotu nad 1,2 m použijte 3 ks těchto nosníků.

Dřevěné ploty lze postavit i svépomocí

Než se do stavby plotu pustíte, nezapomeňte, že je potřeba jednotlivé díly nechat aklimatizovat. Aby vám plot sloužil po dlouhou dobu, je potřeba provést správně jeho montáž. Montáž plotu a jednotlivých částí provádějte pouze při teplotách nad 5 stupňů Celsia. 

Stavba plotu svépomocí není nijak náročná. Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného materiálu a dodáme jednotlivé dílce. Při stavbě plotu je potřeba disponovat širokou škálou nářadí. Náklady na pořízení se liší. U stavby plotu svépomocí počítejte s nutnou asistencí další osoby či osob. Pro všechny dřevěné ploty patří, že je důležité zamezit přímému kontaktu dřeva se zemí. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník