Dubové nosníky

Dřevěné dubové nosníky nejsou žádnou novinkou. Nosníky jsou schopny přenést srovnatelné zatížení jako plný dřevěný nosník I při stejné výšce a přitom obsahuje podstatně méně materiálu. Dřevěné nosníky jsou snadné na manipulaci, protože mají velmi nízkou hmotnost. Tyto nosníky mají profil tvarovaný do písmene I. 

Lepené lamelové dubové nosníky (BSH hranoly) jsou tradiční a oblíbený materiál pro použití jako konstrukční materiál při zhotovování nosných konstrukcí staveb a střešních konstrukcí, stejně jako železničních staveb. 

Proč používat dubové nosníky

Existuje hned několik důvodů, proč používat dubové nosníky:

  • mají stabilní rozměry
  • jsou pevné
  • nabízí i nadstandardní rozměry
  • jsou kvalitně zpracované
  • jedná se o kvalitní přírodní materiál 

Dřevěné dubové nosníky nabízíme ve standardních rozměrech, lze však dodat i řešení na zakázku. Vzniká tak pouze minimum odpadů.  Nosníky mohou být rovné, ale i ohýbané. Ohýbání dřeva je technologicky náročný proces, můžete se setkat například s ohýbanými mostními nosníky. Pro výrobu ohnutých forem se rovněž používá dubové dřevo. 

Silnou tradici mají u nás dřevěné trámové stropy. Dělí se na stropy deskové a nosníkové. Nosníkové stropy tvoří dubové nosníky (lepený, příhradový, trám). Jsou vzájemně od sebe odsazeny a seshora zaklopeny záklopem. Tyto nosníky zatěžují stěny lokálně v místě uložení zdiva.

Vyrábíme na míru nejrůznější  dubové nosníky z kvalitního dubového dřeva. Dubové dřevo odolává vlhkosti i povětrnostním vlivům a snadno se přizpůsobí okolí, ve kterém je umístěno. Při volbě nosníků je potřeba zvolit k jakému účelu budou používány. Hotové nosníky vám dovezeme až na místo určení. Dodací lhůta je závislá na rozsahu objednávky.

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník