Dubové mosty

Dřevěný most není obtížné vyrobit, vyžaduje však základní znalosti o materiálech a metodách jeho realizace. Obvykle nemusíme připravovat návrh, ale měli bychom se ujistit, že struktura je dostatečně trvanlivá a stabilní. To znamená vybrat nosníky se správným průřezem, poměrně tlustými prkny pro opláštění a připravit podpěry, tj. Základ. Stejně tak je nutné vybrat vhodný materiál. Dubové mosty jsou trvanlivé a vydrží po celá desetiletí. 

Kam umísti dubové mosty

Dubové mosty jsou skvělý nápad k diverzifikaci vzhledu naší zahrady. Zde jsou jejich hlavní výhody:

  • umožňují vám jít přes přírodní příkop, přes rybník nebo přes potůček
  • skvělá zahradní dekorace,
  • dubové mosty je snadné stavět,
  • můžete si koupit hotový model,
  • ocení je lidé, kteří si cení přírodních materiálů,
  • mají mnoho různých podob, takže pasují téměř do jakéhokoli stylu, ve kterém byla zahrada uspořádána.

Jak vyrobit dřevěný most záleží hlavně na tom, zda ho budeme používat, nebo zda se jedná pouze o dekorativní prvek. Ve druhém případě se musí jednat o promyšlený design, který nejen dokonale ladí s prostředím, ale také podpoří naši hmotnost bez rizika poškození nebo pádu a zranění. Dubové mosty patří mezi nejlepší typy mostů. Je možné si je nechat vyrobit na míru.

Plochý nebo klenutý dubový most

Dubový most může být plochý nebo profilovaný v oblouku. Ten je účinnější, ale po dešti se skloněný vstup a klesání stanou skluzavkou. Z tohoto důvodu je vhodné vyrobit alespoň jednu stranu vhodně stabilního madla a přemýšlet o drážkovaných deskách, které mají charakteristické drážky pro zlepšení přilnavosti. Není neobvyklé najít dřevěné mosty s ozdobnějšími konstrukcemi. Kličky se často používají v japonských zahradách a ty, které se inspirovaly východním uměním. Abychom diverzifikovali vzhled mostu, můžeme vytvořit klenutou, stupňovou nebo dokonce pozastavenou verzi, vyžaduje však zvláštní dodržování bezpečnostních pravidel.

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník