Dubové mobiliáře

Kvalitu a charakter městského prostoru vytváří mnoho prvků. Jsou to silnice a náměstí, které formují základní městskou strukturu, architekturu a zelené plochy. 

Koneckonců, skutečný život města jde v úplně jiném měřítku – mnohem blíže člověku. Právě malá architektura a zařízení nám dává pocit bezpečí, zajišťují komfort při využívání prostoru a organizují relaxační zóny a často jsou ukazatelem atraktivity daného místa. Jak tedy zařídit prostor tak, aby splňoval základní funkční požadavky a současně splňoval další sociální potřeby a očekávání týkající se mnoha aspektů každodenního života ve městě? Základem jsou kvalitní dubové mobiliáře.

Existuje mnoho rozdílů ve způsobech jejich tvarování a v kvalitě městského nábytku nebo dubového mobiliáře použitého k jejich tvorbě. Běžným jevem je přítomnost kontrastních prvků. Na jedné straně se v mnoha městech dodnes opakují předměty, které jsou již opotřebované nebo dokonce poškozené, jejichž období nádhery již dávno uplynulo, a jejich vzory, které jsou pevně uchovány v naší paměti, stále ohrožují. Betonové květináče, často postrádající vegetaci, často slouží jako příčky zabraňující vstupu automobilů do pěší zóny, a stejný model lavičky nebo koše lze nalézt v parku a na náměstí. Nábytek nově představený do veřejných prostor je také masivně reprodukován – nízké kvality a standardních tvarů, zřídka vhodný pro charakter místa, vyrobený z málo odolných materiálů. 

Chcete-li mít ve svém okolí upravené prostranství, pomohou vám lavičky, odpadkové koše a další prvky vyrobené z kvalitního dřeva. Dubové mobiliáře umožní univerzální sjednocení městského nábytku, které se projevuje tím, že se s ním setkáváme téměř na každém místě, i když se nacházíme několik set kilometrů od našeho bydliště. 

Druhým referenčním bodem je použití příliš odvážných a kontrastních řešení, která na krátkou dobu potěší inovativní myšlenkou a výraznými barvami, ale brzy se ukáže, že jsou příliš agresivní a zcela nefunkční. Tento extrémní pokles má samozřejmě negativní dopad na kvalitu veřejných prostranství a je negativně hodnocen uživateli, kteří jej jednoduše nechtějí používat. Naproti tomu jsou dubové mobiliáře nestárnoucí klasikou a lze je vyrobit na míru konkrétním požadavkům. Dubové dřevo je velmi odolné vůči povětrnostním vlivům, ale i nejrůznějšímu poškození a velmi snadno jej lze zrenovovat. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník