Dubové lávky

Most přes rybník vypadá působivě, je také příjemné sedět na něm. V zahradách je však lepší místo toho postavit dřevěnou plošinu v podobě dubové lávky. 

Dřevěné dubové lávky můžou nahradit dlážděnou plochu, usnadňuje také přístup k vodě a to i v deštivých dnech, kdy je obyčejný štěrk nebo travnaté přístaviště blátivé. Je důležitým prvkem pouličního nábytku. Po uložení stolu a židle se stává pohodlným místem k odpočinku. 

Umístění dubové lávky nad vodou 

Platforma je obvykle umístěna na takovém místě u vody, aby byl přístup k ní co nejpohodlnější. Může vytvořit jeden povrch nebo celý systém platforem umístěných na různých úrovních. Jsou-li dubové lávky v blízkosti domu, vyplatí se na ně nainstalovat osvětlení, aby se mohly používat večer. Osvětlení navíc vykouzlí příjemnou atmosféru. 

Materiál na výrobu lávky

Pro konstrukci lávky je nejlepší použít dřevo s vysokou odolností vůči škodlivým vlivům vlhkosti a povětrnostním podmínkám. Z domácích druhů jsou nejlepší dub a modřín. V poslední době jsou populární exotické druhy. Vyberte ty, které obsahují nejméně mastné látky. Při každém dešti se dostanou do vody. Desky na výrobu dubové lávky musí být hoblované a vyhlazené brusným papírem. Jejich povrch může být hladký nebo drážkovaný, tj. S podélnými drážkami. Výhodou zvlnění je to, že povrch desek se rychleji vypouští a riziko uklouznutí na nich je malé, i když jsou mokré. Je dobré, když jsou horní okraje desek zkosené (tj. Mírně řezané pod úhlem), díky čemuž budou během provozu méně poškozeny. Materiál určený pro stavbu dubové lávky by měl být po určitou dobu mimo budovu. Díky tomu získává dřevo dostatečnou vlhkost a později nedochází k velkým deformacím. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník