Dubové konstrukce

Vyrábíme dubové konstrukce a dubové prvky pro použití ve stavebnictví. Navrhujeme, vyrábíme a dodáváme příhradové vazníky, dodávky z dubového dřeva nebo jejich části. Díky velkému množství realizovaných zakázek vám můžeme nabídnout zkušenosti a tradiční přístup s důrazem na kvalitu. 

Dubové konstrukce mají mnoho výhod 

Nebojíme se malých ani velkých konstrukcí. Jaké výhody mají dubové konstrukce? Získáte pevnou a stabilní konstrukci s ohledem na vaši bezpečnost. Každá stavba vyhovuje nejpřísnějším bezpečnostním a stavebním normám. Bohatá nabídka vám umožní vybírat si dubové konstrukce na míru. 

Vyrábíme dubové konstrukce v podobě mostů a lávek, ale i nosné konstrukce stěn, dřevěné skelety budov, hrázděné konstrukce a také stropy budov a krovy. Tyto konstrukce jsou vhodné pro rodinné domy, chaty, ale i komerční stavby a pro bytové domy. Vybrat si můžete rovněž nejrůznější typy stropů, které dubové konstrukce mohou zahrnovat. 

Dřevo je materiál s vysokou životností a patří k velmi efektivním konstrukčním materiálům. Dřevo před použitím na výrobu dubové konstrukce, která bude použita na stavbě, sušíme na vlhkost, která odpovídá klimatickým podmínkám v realizované konstrukci. Jedině takto lze zabránit pozdějším poruchám dřevěných konstrukcí. 

Nejčastější závady dubové konstrukce

Dřevěné dubové konstrukce jsou vystaveny celé řadě nepříznivých podmínek, které významně ovlivňují jejich vlastnosti. Velkým vlivům jsou vystaveny například lávky, terasy, pódia, oblouky, sloupy nebo další konstrukční části. Nejčastěji dochází k sesychání nebo bobtnání dřeva, které způsobuje délkové a objemové změny konstrukčních dílců. Jednotlivé konstrukce musí mít také vhodnou únosnost, aby se zabránilo deformaci podpůrných konstrukcí. Nepříznivé vlivy transportu a montáže mohou způsobit pozdější poruchy. Proto je nutno dodržet správné skladování i převážení prvků konstrukce. Problém nastává i v případě nekvalifikovaných zásahů a úprav, které se na konstrukci následně projeví. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník