Dubové konstrukce pro pergoly

Pergola je součástí zahradního vybavení, které organizuje zahradní prostor, a poté, co obroste s popínavými rostlinami, dává také stín. Dřevěná pergola působí v zahradě velmi přirozeně. Dubové konstrukce pergoly jsou odolné, pevné a stabilní. 

Pergola je lehká konstrukce a nevyžaduje betonový základ. Vše, co potřebujete, je speciální špízová kotva, která se zasekne do země, a poté se do ní uloží pergolové sloupky. Pergolu je možné vyrobit i v létě, během plného květu rostlin, bez obav, že zahrada bude v příštích několika týdnech vypadat jako bojiště.

Hned po výstavbě vypadá pergola zabalená v rostlinách, jako by tam dlouho stála. Je vyrobena z tlakově impregnovaných dřevěných prvků, které lze zakoupit v obchodech se zahradním zařízením. Kromě toho jsou dubové konstrukce pro pergoly pokryty ochranným a barvicím přípravkem na dřevo (zejména na řezané povrchy). Světle či tmavě hnědá barva je přizpůsobena dokončovacím prvkům fasády domu. Způsob umístění pergoly by měl záviset na její velikosti a rostlinách, které ji vyšplhají. 

Malé pergoly složené ze dvou až pěti sloupů, které jsou určeny pro nepříliš intenzivní druhy popínavých rostlin (odrůdy plamének, horolezecké růže, zimolezy, jednoleté popínavé rostliny), mohou být namontovány do kotevních jehel zahloubených do země. Je to velmi výhodné, protože nevyžaduje velké množství práce nebo ničení životního prostředí – kotvy mohou být umístěny mezi rostlinami, nezanechávají žádné stopy práce.

Větší dubové konstrukce pergoly se střechou vyrobenou z dřevěných trámů nebo pergoly podporující velké popínavé rostliny (například sytič, šváb, milin, vistárie, některé vinné révy) musí být pevnější. Jejich sloupky jsou zapuštěny do ocelových kotev upevněných v betonových patkách (lze zakoupit zakládané základové bloky). 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník