Dubové hranoly

Dřevěné trámy – dubové hranoly KVH v nepohledové kvalitě se používají pro stavbu krovu domu, přístřešku nebo dřevostavby. KVH dubové hranoly jsou vyráběny průmyslově, čtyřstranně hladce hoblované, dodáváme různé délky. Pro tyto konstrukční hranoly vybíráme vysoce kvalitní dřevo. 

Hranoly do krovů nebo na zahradu

Dubové hranoly jsou nezbytným stavebním prvkem při výrobě krovů. Tvoří nosnou konstrukci střech rodinných domů i větších staveb. Spolu s trámy nesou střešní krytinu. Vyrábíme je z kvalitního a odolného dubového dřeva, které je schopné unést kromě vlastní váhy i váhu krytiny a odolá tlaku napadaného sněhu i větru. Dřevěné krovy v domě vytváří příjemné klima. 

Dřevěné dubové hranoly prodáváme ve dvou variantách. Jako dubové hranoly na stavbu krovů s vysokou nosností v prvotřídní kvalitě a jako stavební hranoly určené jako pomocný konstrukční materiál. Stavební hranoly lze používat na trvalé i dočasné stavby. Hodí se mimo jiné pro stavbu altánků a pergol. 

Dubové hranoly – vlastnosti

Dubové hranoly se vyrábějí podélným rozřezáním dřevěného výřezu kulatiny. Toto středové řezivo je vhodné ošetřit impregnací proti škůdcům. Podle specifických potřeb vyrábíme dubové hranoly na míru. Je potřeba provést objednávku s předstihem. Jako alternativu k dubovým hranolům můžete použít dubovou kulatinu. Vlhkost hranolů by měla být 15 – 18%. Dřevo je jedinečný a specifický materiál, který má specifické a přirozené vlastnosti. Nelze proto předem vyloučit vznik ojedinělých a také nevýznamných deformací. Při uvedené vlhkosti 15-3% je dřevo přirozeně chráněno před škůdci. Díky použití zubového spoje je možné vyrábět hranoly až do délky 16 m. Délkovým nastavováním nejsou nijak narušeny mechanické vlastnosti dřeva. Lepení spojů se provádí pomocí lepidel, které neobsahují rozpouštědla. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník