Dubové fošny

Dřevo se jako surovina používá ve stavebnictví, kde se používá jako stavební a konstrukční dřevo, používá se také při stavbě střech a dokončovacích pracích, při výrobě podlah a parket. Nábytek, terasy, schody, okna a dveře jsou vyrobeny ze dřeva. Řezivo je hlavní surovinou v dřevařském průmyslu. Jeho použití je obrovské. Tvrdé dřevo je ideální pro tesařství a nábytek, zatímco měkké dřevo se používá pro výrobu oken, dveří a podlah. Mezi hojně používané deskové řezivo patří dubové fošny. Fošny mají tloušťku nad 40 mm. 

Dubové fošny vlastnosti

Dubové fošny jsou stavební řezivo, které se vyrábí strojním řezáním kmenů poražených stromů pomocí pily nebo katru. Jejich obvyklé rozměry jsou šířka 300-600 mm, tloušťka 40 – 100 mm a délka 3000 – 7 000 mm. 

Kvalitní dubové fošny se používají na podlahy, konstrukce zárubní, apod. Jak již bylo zmíněno dříve, dubové fošny se široce používají v různých typech stavebních projektů. Výhodou dubového dřeva jsou tepelné vlastnosti, které mu dávají jednoznačnou výhodu oproti jiným materiálům, pokud jde o odolnost vůči vysokým teplotám. Dřevo schne a stává se silnějším, když se teplota zvyšuje, na rozdíl od např. oceli, která se pod vlivem tepla rozpíná. Díky tomu je obecně dubové řezivo ideální pro konstrukční prvky, u nichž se očekává vysoká pevnost, jako jsou konstrukční nosníky nebo hranolové nosníky, které přenášejí zatížení ze střechy na stěny domu.

Nejlepší dubové fošny se používají v nábytkářském a podlahovém průmyslu, také jako materiál pro výrobu oken a dekorativních prvků, které jsou umístěny v bytech nebo autech. Řezivo z nižší třídy rovněž není zbytečné, používá se ve stavebním a papírenském průmyslu. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník