Dubové balkony

Potřebujete balkon v samostatně stojícím domě? Koneckonců, obvykle sedíme na terase. To je hlavní pochybnost odpůrců tohoto řešení. Balkon však může být užitečný – je třeba jej pouze řádně a pečlivě vyrobit. 

Dubové balkony „rozšiřují“ místnost a otevírají ji do okolí. Balkonové dveře, větší než běžné okno, lépe osvětlují interiér. A co je nejdůležitější, pro obyvatele přízemí nebo podkroví je balkon náhradou jejich vlastní terasy. Kromě toho pěkný a proporcionální balkon diverzifikuje tělo budovy. Podmínka je ve skutečnosti jedna: musí být velmi pečlivě vyroben tak, aby nevytvářel tepelné mosty v místě jeho připevnění a aby déšť nebo mrazivá voda nepoškozovaly jeho strukturu.

Balkony jsou postaveny výhradně ze dřeva nebo železobetonu a jako smíšené konstrukce. Za povšimnutí stojí, že nejoblíbenější jsou balkony vyrobené z dubového dřeva, které je pevné, pružné, odolné a především pak dubové balkony s železobetonovou konstrukcí velmi dobře vypadají. 

Dřevěné dubové balkony a jejich konstrukce

Tyto balkony se nejčastěji vyskytují v dřevěných nebo cihlových domech. Podlaha z desek je připevněna k prodlouženým stropním trámům, vyčnívajícím z obrysu budovy. Někdy na dřevěná žebra. Dřevěné dubové balkony můžou být také založeny na sloupech. Toto řešení je nejjednodušší jak z hlediska výkonu, tak z důvodu snadnosti následné údržby. 

V kamenných domech můžete mít také dubové balkony. Spočívají pak na dřevěných rovnátkách a jsou tak podepřeny zespodu. Dubové balkony s dřevěnou konstrukcí zabraňují problémům spojeným s oteplováním místa na sezení. Dřevo má mnohem nižší součinitel přenosu tepla než betonu, takže i v místech, kde dřevěné izolační prvky procházejí izolační vrstvou stěny, bude únik tepla omezen. Čím jsou dubové balkony delší, tím je potřeba mít více podpůrných sloupů. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník