Dubová stěna výpust

Rybniční hráz zadržuje vodu v rybnících. Výpustná zařízení účelových hospodářských nádrží jsou určeny k vypouštění vody v různých situacích a dle potřeby. Vodu tak můžete vypouštět v různém období a časech.  Dubová výpust je jednou z části hráze jako požerák, která odvádí vodu. 

Dubová výpust rybníka

Výpustné zařízení jako je dubová výpust rybníka, umisťujeme co nejníže. Nádrž tak snadno vypustíte a odvodníte celou. Nádrže o prostoru větším než je 1 mil. M3 musí být vybaveny dvěma výpustmi. Druhá výpust může sloužit také jako odběrné zařízení, přes které vypustíte vodu do toku pod nádrží. 

Dubová výpust se skládá z uzavíracího prvku a zařízení pro odvedení vody. Podle konstrukčního uspořádání se dělí na otevřené a potrubní. Stavidlový uzávěr se vyrábí z dubových desek. Nejpoužívanějším typem potrubní výpusti je zmíněný požerák. Dubová výpust má konstrukci z dubového dřeva v podobě dlužové stěny. Dluže jsou 0,15 – 0,20 m dlouhé dubové fošny. Před nežádoucí manipulací jsou dluže opatřeny uzamykatelným poklopem. Pokud není nádrž vybavena dvěma výpustmi, musí mít nejméně jeden uzávěr, který je možné použít za všech stavů v nádrži a umožní regulaci průtoku a také další uzávěr, kterým je možné vtok výpusti spolehlivě a bezpečně zahradit při poruše provozního uzávěru. Před vtoky do výpusti je nutné usadit česle. Rozteč česlic je dána podle účelu rybníka (např. Chovný) nebo v závislosti na nejmenším průměru výpusti. 

Dubové dřevo je materiál, který vám vydrží i při kontaktu s vodou po mnoho let. Dubové dřevo patří mezi skutečně odolné dřeviny. Námi vyráběná dubová výpust je vyrobena z dubového dřeva přesně na míru. 

Nabídka na míru

Rádi vám vyhotovíme nabídku na míru, neváhejte zajít na náš E-shop.

Zajít na E-shop

Orientační ceny

Orientační ceny si můžete prohlédnout v našem typovém ceníku

ukázat ceník